Manapság egyre nagyobb az energiaigényünk. Szaporodnak a körülöttünk lévő elektromos fogyasztók, illetve ezek egyre több energiát követelnek, a nagyobb felhasználói élmény érdekében. Abba most ne menjünk bele, hogy szükségünk van-e igazán ezekre a fogyasztókra. Most foglalkozzunk a tüneti kezeléssel, vagyis miként tudjuk etetni ezeket a készülékeket. A legnagyobb gond a szuper kijelzős okostelefonokkal van, amik folyamatos adatkapcsolatukkal és színes, fényes kijelzőikkel hamar redukálják nullára a még oly méretes akkukat is. Roppant idegesítő, hogy rendszeres használat esetén még egy napot sem bírnak ki ezek a készülékek. Otthon vagy munkahelyen még hagyján, mert rátoljuk a töltőre a telefont, de outdoor körülmények között marad az adatkapcsolat szüneteltetése, a fényerő levétele, az időszakos bekapcsolás, szóval a kellemetlen kompromisszumok. Itt jönnek a képbe a power bankok, azok a kis dobozok, amiket szintén fel kell tölteni, de nincs rajtuk fogyasztó, hanem tartalékként szolgálnak mondjuk egy telefon számára. Rákötjük a smartphone usb portjára, ha az enni kér, és a power bank átadja megőrzött energiáját az örökké éhes készüléknek. Terepen is működhet ez a megoldás, sőt lehet kapni szolár töltőket is.
Amit a most bemutatott készülék tud, ezek kellemes kombinációja. Alapvetően egy power bank, de nem csak hálózatról lehet tölteni 6000 mAh-ás akkuját, hanem a bele integrált napcellával is. Sőt, kondizni is lehet a készülékkel, mert egy kurblis tekerő egység, dinamóként is képes tölteni a cellákat. Ha igazak a gyári adatok, akkor 10 perc napsütés, 10 perc beszélgetést tesz lehetővé. 1 perc kurblizás pedig szintén 10 perc karattyolást tesz lehetővé távol lévő ismerősökkel, vagy a helikopteres mentőegységgel. A lusták tehát napozhatnak, a türelmetlenek meg izzadhatnak. 🙂
Teljesen feltöltött állapotban kb. három alkalommal tud egy mobilt feltölteni. Tehát azért elég jól – akár több napig – el lehet vele evickélni, ha nomád körülmények között vagyunk. Végszükség esetére még mindig rendelkezésre áll a napcella és a kézi meghajtás. Ezek egyébként lítium polymer tárolókat töltenek fel a kis dobozban, ami méretéből adódóan könnyedén elfér a táskánkban, vagy akár a kabátunk zsebében. A készülékház vízálló, legalábbis az eső nem okoz neki gondot. Plusz figyelmesség a gyártó részéről, hogy még egy kis led lámpácskát is integrált ebbe az igazán multifunkciós eszközbe.
Nekem valahogy a napelem eleg kicsinek tunik ahhoz, hogy erdemben tudjon tolteni a Li-Po akkukon, gondolom nem veletlenul nem azt adtak meg, hogy mennyi tolt az akkukon…
Nagy eséllyel igazad is van. A két töltési formáció kiegészíti egymást.